مجموعه چاپ سینا
هیچ محصولی در سبدخرید نیست.

چاپ سی دی در تهران

چاپ سی دی در تهران | چاپ سینا

این لوح فشرده توانایی این را دارد که هر نوع داده و اطلاعات دیجیتالی را در خود ذخیرع کند.. سی دی در اصل برای کار کردن با صدا و تصویر ضبط شده طراحی شده اند و میتوان این اطلاعات را در انها ذخیره کرد، ساخته شده بود. از سی دی به عنوان یک ابزار برای ذخیره کردن اطلاعات و داده ها و یا همان لوح فشرده که فقط خواندنی بود(سی دی رام) استفاده می شده است. سی دی برای بار اول به وسیله شرکت فیلیپس در سال ۱۹۷۹ میلادی ساخته شد.

 

سی دی چیست؟

سی دی چیست؟ | چاپ سینا

با مراجعه کردن به مجموعه های چاپ سی دی در تهران اطلاعاتی راجب این اختراع و چیستی آن به دست آوردیم. وقتی که سی دی برای بار اول در سال ۱۹۷۰ توسط جیمز راسل ساخته شد، هیچ کس به این که امروزه تا این حد مورد استفاده قرار بگیرد، فکر نمی کرد. سی دی یک دیسک و لوح فشرده و تخت می باشد که با عنوان رسانه ذخیره سازی نوری در جهان مورد استفاده قرار می گیرد. در اصل یک سی دی دو طرف دارد که یک طرف آن پخش کننده دیسک می باشد و سمت دیگر آن یک برچسب دارد که نشان می دهد در سی دی چه چیزی وجود دارد.

طبق گفته مجموعه های چاپ سی دی در تهران متوجه شدیم که امروزه همه ی سی دی ها با استفاده کردن از یک مدل استاندارد جهانی (iso)   ساخته شده اند و در تمامی مکان ها می توانیم از این دیسک های فشرده استفاده کنیم و همچنین این دیسک ها در سراسر دنیا در دسترس می باشند و پیدا کردن آنها آسان است. در حال حاضر سی دی ها بسیار تکامل یافته و کامل شده اند و این به دلیل رشد بسیار و فوق العاده سی دی ها و همچنین تکنولوژی می باشد. دیسک های اولیه نوری ابعادی استاندارد داشته اند و قطر آن ها ۱۲۰ میلی متر و ضخامت آن ها نیز ۱٫۲ میلی متر بوده است. ظرفیت ضبط کردن صدای آن ها ۷۰ الی ۸۰ دقیقه بوده و مقدار ۷۰۰ مگابایت از داده را در خود حفظ می کند.

 

کاربرد سی دی

کاربرد سی دی | چاپ سینا

طبق اطلاعات ما از مجموعه های چاپ سی دی ، سی دی ها در جاها و کارهای بسیاری کاربرد دارند و به طور کلی یک اختراع کاربردی می باشند. بیشترین کاربرد سی دی ها در ماشین و کامپیوتر ها می باشد و اکثرا به همین دلیل مورد استقبال بسیاری از افراد قرار گرفته است. سی دی ها برای ذخیره کردن داده ها به کار می روند و قابلیت های بسیاری دارند که یکی از آنها ذخیره کردن برنامه های نرم افزاری و سخت افزاری می باشد.

کارمندان مجموعه های چاپ سی دی در تهران گفته اند که به غیر از این کاربرد ها، از سی دی ها می توان به عنوان پشتیبان گیری و یا انتقال دهنده اطلاعات مورد نظر به کامپیوتر نیز استفاده کرد. از لحاظ دیگر یکی از ابزار های ثابت درون ماشین ها امروزه سی دی ها می باشند که برای پخش موسیقی و یا صوت دلخواه در ماشین ها مورد استفاده قرار می گیرند. هم چنین جالب است که این را بدانید: ایده اختراع کردن سی دی ها از گرامافون گرفته شده است.

 

چاپ سی دی در تهران

چاپ سی دی در تهران | چاپ سینا

 

چاپ سی دی در تهران توسط دستگاه های چاپ دیجیتالی و افست انجام می گیرد و چاپ سی دی در تهران از گذشته تا کنون بسیار رایج بوده است.  یکی از ویژگی های مهم چاپ سی دی در تهران این می باشد که جلوه بصری دارد اینگونه که با یک طرح جذاب که کاربری به وسیله فتوشاپ طراحی می کند یک کاور بسیار جذاب  و زیبا برای سی دی مورد نظر ساخته می شود. اگر تا کنون دقت کرده باشید متوجه خواهید بود که در زمان خریدن سی دی فایل های صوتی و یا فیلم نیز همین طور عمل شده است و روی سی دی ها طراحی و کاور های زیبایی را می بینید که بر روی دیسک یا لوح مانند یک برچسب چسبیده است.

این تکنیک گفته شده یکی از کار ها و خلاقیت های فوق العاده و منحصر به فرد و جالبی بود که توانست مخاطبان زیادی را به خودش جذب کند. اگر بخواهیم راجع به نحوه چاپ سی دی در تهران صحبت کنیم به این صورت می باشد که طراحان در قدم اول یک فضای مقوایی را در نظر میگیرند که از یازده محفظه به وجود آمده است و در قدم بعدی سی دی ها را در این فضا قرار می دهند و در قدم بعدی طرح فتوشاپ حاضر شده و برای چاپ شدن فرستاده می شود.

 

دستگاه های چاپ سی دی در تهران

دستگاه های چاپ سی دی در تهران | چاپ سینا

در حال حاضر دستگاه های چاپ سی دی در جهان بسیار متنوع می باشند و همچنین با کیفیت نیز هستند. از این دستگاه ها هم برای چاپ سی دی و هم برای چاپ دی وی دی استفاده می کنند. دستگاه های چاپ سی دی در حداکثر ممکن حدود ۱۳۰۰ سی دی تا ۱۵۰۰ سی دی در یک ساعت چاپ می کنند. از ویژگی های بارز دستگاه های چاپ سی دی سرعت و کیفیت آن می باشد که بسیار مورد توجه و اهمیت قرار دارد و نظر بسیاری از مشتریان را به خودش جلب کرده است.

 

مزایای چاپ سی دی

مزایای چاپ سی دی | چاپ سینا

همان طور که قبل از این گفتیم، شخصیت ها و افراد بسیاری برای انجام تبلیغات در مورد کسب و کار خودشان از چاپ بر روی سی دی ها و همچنین دی وی دی ها استفاده می کنند. یکی از متداول ترین چاپ ها برای سی دی، افست می باشد. افست کیفیت بسیار زیادی دارد و خوبی آن این است که وزنی به سی دی اضافه نمی کند.

زمانی که مراحل چاپ بر روی سی دی به پایان برسد، سطحی که چاپ و طراحی شده است را برای تثبیت کردن رنگ آن و همچنین ضد خش شدن طرح آن به وسیله دستگاه های مخصوصی کوت می کنند که این کار زیبایی و جذابیت خاصی به سی دی ها می دهد. از این رو شما می توانید سی دی ها و دی وی دی های بسیار زیبا و خاصی طبق علاقه خودتان داشته باشید.

0
دیدگاه‌های نوشته

*
*