مجموعه چاپ سینا
هیچ محصولی در سبدخرید نیست.

نکات خلاقانه در انتخاب طرح سی دی و کاور آن

کاور جذاب سی دی و دی وی دی- مجموعه چاپ سینا

تا به حال به داشتن یک بسته بندی خلاقانه و جذاب برای محتوای آموزشی خود فکر کرده اید مخصوصا اگر این محتوای آموزشی برای رده سنی کودک و نوجوان باشد یقیناً باید طرح و ظاهر جذابی داشته باشد تا مخاطب را به خود جذب کند و در عین حال نام برند و لوگو محتوای شما را به خوبی در ذهن همه ثبت کند.

پس با کمی ایده و خلاقت در طراحی می توانید محتوای خوذ را به گونه ای خاص و منحصر به فرد ارائه کنید .

بررسی ایده های چاپ سی دی

حال به بررسی چند ایده بسیار ساده اما جذاب می پردازیم که می توانید با الهام گرفتن از آنها ایده های خلاقانه خود را پیاده کنید .

ایده های ساده برای چاپ روی سی دی

ایده ساده و خلاقانه ای که با قاب های لوح فشرده موجود در فروشگاه چاپ سینا که از انواع مختلفی برخورد است و تمام سلایق را نیز پوشش می دهد ، هم قابل اجراست که می تواند جذابیت دوچندانی را برای مخاطبان شما به همراه داشته باشد شما می توانید با کمی تغییر ایده های خلاقانه تری برای محصولات خود خلق کنید .

نیازی به طراحی و انتخاب تصاویر پیچیده و عجیب نیست تا محصولی متفاوت به مشتریان خود ارائه کنید تنها با کمی خلاقیت می توانید به عنوان مثال یک قیف بستنی با پس زمینه سفید برای طرح روی قاب و سیارات منظومه شمسی برای طرح روی CD ترکیب جذابی را خلق کنید.

البته این نکته را مد نظر داشته باشید که طرح شما باید با حوزه کاری شما ارتباط داشته باشد تا مخاطب بتواند ارتباط تصویر روی پکیج شما و زمینه فعالیت شما را حدس بزند.

از به کار بردن ایده های ناب و جدید در حوزه بسته بندی و قاب سی دی و دی وی دی تصاویر بسیاری را می توانستیم در این مقاله تقدیم نگاهتان کنیم اما سعی کردیم با چند ایده ساده و در دسترس حتی با قاب های سی دی و قاب دی وی دی های آماده موجود در فروشگاه چاپ سینا و یا دیگر قاب های بازار دید شما را به بسته بندی های متداول و تکراری محتواهای آموزشی در بازار تغییر دهیم .

قالب های شفاف

استفاده از یک قاب ساده شفاف اما بسته بندی که خود آن می تواند به عنوان بروشور و توضیحی راجب محصول شما طراحی شود به این ترتیب شاید مشتریان شما هرگز بسته بندی محصول شما را پس از باز کردن پکیج نادیده نگیرند و تا زمانی که از لوح فشرده شما استفاده می کنند آن را حفظ کنند به این تریتب نام برند و لوگو شما همیشه در دید آنها خواهد بود.

علاوه بر این ها شما می توانید از روشی جالب تر در بسته بندی پکیج های خود استفاده کنید و از برش و طرح های نامتعارف استفاده کنید تا جلوه ای خاص به محصول خود ببخشید .

برش یکی از کارهایی است که در صنعت چاپ بر روی محصول خروجی انجام می‌شود. هر کاری بعد از چاپ حتماً یک برش ساده دارد تا حاشیه‌های زائد از آن جدا شود.

اما به‌عنوان کسی که می‌خواهید خروجی خاص و چشمگیری برای بازار آماده کنید لازم است بدانید که ارزش‌افزوده‌ای که برش می‌تواند به کار شما بدهد خیلی بیشتر از این حرف‌هاست.

در صنعت چاپ انواع و اقسام برش‌های مختلف را می‌توان بر روی نواحی مختلف کار ایجاد کرد و اگر طراح شما از این ویژگی به‌خوبی استفاده کند خروجی کارتان می‌تواند کاملاً منحصربه‌فرد شود.

برش‌ها انواع و اقسام مختلف دارند و هر یک می‌توانند تأثیری خاص بر روی مخاطب بگذارند. به‌علاوه، همیشه فضا برای خلاقیت شما هم باز است و ممکن است از برش‌هایی خاص برای تأثیرگذاری بیشتر و یا جلب‌توجه مخاطب به بخشی از بسته‌بندی محصولتان استفاده کنید.

اگر می‌خواهید به‌خوبی از برش در کارتان استفاده کنید باید طراحی را به کار بگیرید که چیزهای بیشتری از کار کردن با فتوشاپ بلد باشد و البته به حجم زیادی از خلاقیت نیز نیاز خواهید داشت.

بسته بندی قوی

بسته‌بندی راهی برای ایجاد ارتباط قوی بین محصول با مشتری است. بنابراین این ذهنیت که بسته‌بندی یک کاغذ یا مقوای چاپی برای محافظت از دی‌وی‌دی شماست را دور بیندازید. برای ایجاد ارتباط باید بتوانید از ترکیبی از ابزارها استفاده کنید.

حتی می‌توانید پا را فراتر بگذارید به ارتباط دوطرفه هم فکر کنید. به طرح زیر نگاه کنید. این بسته‌بندی حساس به دماست و بنابراین وقتی آن را دست می‌گیرد اثر دستتان روی آن باقی می‌ماند که می‌تواند برای مخاطب خیلی جذاب باشد و به همین راحتمی دی‌وی‌دی برداشته را به قفسه بازنگرداند.

نام این آلبوم ” قانون دوم” است و این انتقال گرما که تداعی‌کننده‌ی قانون دوم ترمودینامیک هست تناسبی بسیار عالی بین نام و مدل بسته‌بندی است. رسیدن به چنین ایده‌هایی هم به جسارت زیاد در خلاقیت و هم البته دانش کافی ازآنچه ممکن و عملیاتی است دارد. اینجاست که ارزش طراح خوب مشخص می‌شود.

بنابر این بسته بندی و قاب و حتی طرح لوح فشرده شما می تواند تداعی کننده بارزی برای زمینه کاری شما باشد .

علاوه بر طراحی قاب CD و DVD که می تواند جذاب و خلاقانه باشد طراحی لیبل و یا طرح روی خود لوح فشرده نیز از اهمیت بالایی برخوردار است که می تواند در عین سادگی اما گویای پیامی از طرف کسب و کار یا محتوای آموزشی شما باشد و همچنین بایک طرح ساده بدون اینکه حتی از کلمات بهره بگیرد عنوان شغلی شما را بیان کند .

 

0
دیدگاه‌های نوشته

*
*