چاپ سینا
هیچ محصولی در سبدخرید نیست.

ابزارهای چاپ روی دی وی دی

ابزارهای چاپ روی دی وی دی | چاپ سینا

مقدمه

به دلیل اینکه رایانه در بسیاری از خانه‌ها وجود دارد، استفاده نمودن از کالاهایی که در این حوزه مورد استفاده است همانند دی وی دی و سی دی به شکل هدیه تبلیغاتی از تاثیرگذارترین شیوه‌های تبلیغات خواهد بود. شیوه چاپ و رایت دی وی دی می‌تواند به عنوان یک هدیه تبلیغاتی برای این افراد باشد.

آنچه در این نوشته می‌خوانید معرفی ابزارهای چاپ روی دی وی دی و آشنایی با آنها خواهد بود.

 

سی دی و دی وی دی

سی دی و دی وی دی | چاپ سینا

سی دی و دی وی دی | چاپ سینا

امروزه کمتر با اشخاصی مواجه خواهید بود که با کارهای کامپیوتری آشنا نباشد. به همین سبب استفاده نمودن از دی وی دی و سی دی یک ابزار تبلیغاتی خیلی پراهمیت و مورد توجه اشخاص گوناگون می‌باشد.

از پراهمیت‌ترین ویژگی‌های این کالا که یک هدیه تبلیغاتی مناسب خواهد بود، دارا بودن از فضای کافی برای داخل کردن تبلیغات در آن می‌باشد برای رایت و چاپ دی وی دی و سی دی از شیوه‌های گوناگون چاپ بهره گرفته می‌شود که هر یک ویژگی‌های مختلفی خواهد داشت.

 

انواع روش‌های چاپ و رایت دی وی

ویژگی برخی از ابزارهای چاپ روی دی وی دی به شکل چاپ افست می‌باشد. این شیوه بهترین روش برای رایت و چاپ دی وی دی می‌باشد و امکان چاپ با تیراژ بالا در ابزارهای چاپ روی دی وی دی خواهد بود.

در شیوه افست از قسمت فایل مستر یک قالب نیکل ساخته خواهد شد.

در این شیوه محتوا هم به شکل همزمان در دی وی دی رایت می‌گردد. این کار برای اشخاصی که تمایل به ذخیره نمودن داده‌های تبلیغاتی در لوح‌های فشرده دارند خیلی مناسب خواهد بود. ساخت دیسک و نوشتن داده‌ها بر روی آن سبب پایین آمدن زمان ساخت خواهد شد.

در این شیوه ارائه دی وی دی خوان وجود نخواهد داشت و در صورت نیاز باید از شیوه چاپ دیجیتال استفاده گردد توجه کنید.

در شیوه رایت و چاپ افست دی وی دی باید حتماً محتوای چاپی مجوزهای مربوطه را داشته باشد و در این شیوه از چاپ و رایت دی وی دی تیراژ آن حداقل ۱۰۰۰ عدد باشد و قیمت این نوع چاپ به وسیله ابزارهای چاپ روی دی وی دی از روش دیجیتال مناسب تر خواهد بود.

یکی از ابزارهای چاپ روی دی وی دی که افست می باشد از دیجیتال هزینه آن پایین تر و به‌صرفه‌تر خواهد بود.

 

چاپ عکس روی سی دی به روش دیجیتال

چاپ عکس روی سی دی به روش دیجیتال| چاپ سینا

استفاده کردن از ابزار های چاپ روی دی وی دی مانند شیوه چاپ دیجیتال طرح مد نظر شما به شکل مستقیم بر روی دی وی دی و سی دی چاپ خواهد شد، شیوه ای برای کارهای عجله ای و دارای تیراژ کم کاربرد خواهد داشت و کیفیت چاپ آن هم ۸ رنگ و با ماندگاری طولانی مدت خواهد بود و همینطور در این شیوه امکان رایت نمودن محتوا بر روی همه سی‌دی‌ها مهیا خواهد بود و کارها به شکل خام و رایت شده تحویل مشتری خواهد شد.

قیمت چاپ دی وی دی و سی دی با استفاده از روش چاپ دیجیتال روی دی وی دی در مقایسه نمودن با چاپ استمپر و افست بالاتر خواهد بود.

 

چاپ عکس روی سی دی به روش استمپر

در چاپ دی وی دی و سی دی محتوای دیسک با ساخت بر روی لوح می گردد به این شکل چاپ دی وی دی و سی دی هنگامی که در کارخانه در حال تزریق می باشد همزمان داده ها هم بر روی آن قرار خواهد گرفت در نتیجه ساخت دیسک و نوشتن اطلاعات بر روی آن در یک زمان انجام خواهد شد و همین سبب امکان ارائه نمودن این مدل چاپ به شکل خام وجود نخواهد داشت.

یعنی اگر نیاز به دیسک خام برای رایت نمودن دی وی دی و یا سیدی دارید به وسیله خود نخواهید توانست از شیوه استمپر که یکی از ابزارهای چاپ روی دی وی دی می باشد استفاده نمایید.

پشت دیسکهای از نوع استمپر به شکل نقره‌ای خواهد بود و اصطلاحاً به این سی دی ها اورجینال پشت نقره‌ای هم گفته خواهد شد.

 

بهترین روش چاپ دی وی دی

بهترین روش چاپ دی وی دی| چاپ سینا

در رابطه با این که کدام یک از ابزارهای چاپ روی دی وی دی بهترین شیوه می‌باشد باید گفت که پرینترهای مخصوص چاپ بر روی دی وی دی این کار را به خوبی انجام خواهند داد.

هر یک از روشها در کنار اینکه مزایا و ویژگی‌های دارند دارای معایبی نیز می باشند که باید به معایب نیز توجه کرد و هر یک از شیوه ها که فواید آن و مزایای آن بیشتر می‌باشد و از آن استفاده نمود و هر یک از آنها که معایب بیشتری دارند آن را کنار گذاشت برای اینکه سی دی و یا دی وی دی به وسیله دستگاه پرینتر چاپ گردد.

باید در آغاز مقدمات این کار مهیا گردد دستگاه های چاپ به شکل اورجینال تک سی دی خواهند بود و مخصوص کاغذ می باشند که با تغییرات آن را می توان به پرینتر چاپ سی دی تغییر داد.

 

بهترین برندهای چاپ دی وی دی

اگر بخواهیم ابزارهای چاپ روی دی وی دی را معرفی کنیم و بهترین برند ها در این زمینه را بیان کنیم قطعاً یکی از آنها پرینترهای اپسون می‌باشد و پرینترهای کانون که از برندهای معروف در این زمینه هستند و کار آنها با کیفیت است و برای رایت و چاپ می توانید از این دستگاه ها به شکل استمپر و با تیراژ بالای ۱۰۰۰ عدد استفاده نمایید.

قطعا در این زمینه (چاپ دی وی دی) برندهای زیادی وجود دارند که ما شناخت دقیقی نسبت به آن ها نداریم و دانستن و اطلاع داشتن از آن ها قطعا می تواند به ما کمک کند تا کارها را به شکل مناسب تری انجام دهیم، بنابراین اگر می خواهید تا در این رابطه شناخت کامل تری داشته باشید حتما توصیه میکنم مقالات و نوشته هایی که در این زمینه وجود دارد را حتما پیدا کرده و مطالعه کنید.

پیدا کردن آن ها هم قطعا کار زیادی ندارد و شما می توانید با سرچ و جستجوی ساده در اینترنت به فایل های زیادی دسترسی پیدا کنید که هر یک از دیگری بهتر می باشد و می توانند آموزش های خوبی به شما بدهد و برندها خوب را به شما معرفی کنند به شرط این که شما یک آموزش گیرنده خوب و حرفه ای باشید چیزی که متاسفانه کمتر کسی پیدا می شود که این مهارت مهم را داشته باشد.

0
دیدگاه‌های نوشته

*
*